LIGA EVROPE

Fener i Zenit sigurni, Astana sačuvala nadu

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su večeras na svom terenu ukrajinsku Zoriju sa 2:0 u petom kolu Grupe A Lige Evropa i tako privremeno došli na prvo mesto.

Fener i Zenit sigurni, Astana sačuvala nadu Foto: BETAPHOTO//
petak, 25. novembar 2016. | 05:39

Fener sada ima tri boda više od Fejenorda i četiri više od Mančester junajteda, koji kasnije danas igraju u Engleskoj. Zorija je ostala na dva boda i sada je izgubila sve šanse da se plasira u drugu fazu. Zenit je potvrdio prvo mesto u grupi, pošto je ostvario petu uzastopnu pobedu trijumfom nad Makabijem u Sankt Peterburgu od 2:0.

Ruska ekipa sada ima 15 bodova, dok Dundalk i Makabi imaju po četiri, a Alkmar dva. Anderleht je u gostima pobedio Gabalu 3:1 i tako došao na prvo mestu Grupe C. Belgijska ekipa povela je u 11. minutu golom Jurija Tilemansa, a Gabala je izjednačila četiri minuta kasnije iz penala Rikardinja.

Azerbejdžanska ekipa je mogla da povede u 74. minutu, ali je Rikardinjo promašio penal. Anderleht je obezbedio trijumf u samom finišu meča. Prvo je Gabala ostala bez Rašada Ejubova, koji je dobio drugi žuti karton u 89. minutu, a onda Masimo Bruno postigao gol, a Lukađ Teodorčik u 92. još jedan za trijumf od 3:1.

Anderleht sada ima 11 bodova, tri više od Sent Etjena i šest više od Majnca, koji igraju kasnije večeras. Astana je kod kuće pobedila APOEL sa 2:1, ali je kiparska ekipa zadržala prvo mesto i siguran plasman u drugu rundu, pošto ima devet bodova. Kazahstanska ekipa sada ima pet bodova, drugoplasirani Olimpijakos sedam, a poslednji Jang Bojs četiri.