EVROPSKE LIGE

Preokret Liverpula za drugo mesto u Premijer ligi

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas Stouk sa 4:1, u 18. kolu Premijer lige Engleske.

Preokret Liverpula za drugo mesto u Premijer ligi Foto: BETAPHOTO/AP/Martin Rickett
sreda, 28. decembar 2016. | 04:52

Liverpul je vezao treću pobedu i izbio na drugo mesto na tabeli engleskog prvenstva sa 40 bodova, šest manje od Čelsija, jedan više od Mančester sitija, a tri od Arsenala. Stouk je 13. sa 21. Stouk je poveo golom Džonatana Voltersa u 12. minutu, ali je Liverpul preokrenuo već do poluvremena, golovima Adama Lalane u 35. i Roberta Firmina u 44. minutu.

Djaneli Imbula je u 59. minutu postigao autogol za 3:1, dok je konačan rezultat postavio Danijel Staridž u 70, nekoliko minuta pošto je ušao u igru. Utakmicu je, izmedju ostalog, obeležio i povratak na teren holandskog fudbalera iz Stouka Ibrahima Afelaja posle osam meseci pauze zbog povrede.